107LBA400M2BD price and stock
107LBA400M2BD Details
Register or Sign In to sort your Preferred Distributors to the top of the list!
Authorized Distributors
  • Abracon
  • Analog Devices Inc
  • Arrow
  • Avnet Americas
  • Bisco
  • Braemac Americas-Symmetry
  • ChipNobo Co., Limited
  • Coilcraft
  • ComSIT USA
  • Cytech Systems Limited
  • DB Roberts
  • DigiKey
  • Dynamic Solutions
  • ECCO
  • element14
  • Fairview Microwave
  • Farnell
  • FDH Electronics
  • Flip Electronics
  • Future Electronics
  • GLYN
  • Heilind Americas
  • Interstate Connecting
  • L-com US
  • Maritex
  • Master Electronics
  • Microchip Technology
  • Mouser
  • NAC
  • New Advantage
  • Newark
  • NXP
  • Onlinecomponents.com
  • Pasternack Enterprises
  • PEI Genesis
  • Powell Electronics
  • PUI
  • RECOM Power
  • Richardson RFPD
  • Rochester
  • RS
  • Rutronik
  • Sager
  • Samtec
  • SiTime Corporation
  • STMicroelectronics
  • TE Connectivity
  • Teledyne e2v
  • TME
  • TTI
  • Venkel Ltd.
  • Verical
  • Waytek, Inc.
  • Wuhan P&S
Independent Distributors
  • Ameya
  • Bristol
  • Chip 1 Exchange
  • Chip Stock
  • Chip-Germany GmbH
  • Component Electronics, Inc
  • Futuretech Components
  • Greenchips
  • IBS Electronics
  • LCSC
  • MacroQuest
  • Neutron USA
  • NexGen Digital
  • Quest
  • Sense Electronic
  • Sensible Micro Corp
  • Shengyu Electronics
  • Unikey Electronic
  • Utmel Electronic
  • Vyrian
  • Win Source Electronics
Show Filters
Select Manufacturer
Update Alert Settings for: 107LBA400M2BD
Select Manufacturer
Which Manufacturer of 107LBA400M2BD would you like to use for your alert(s)?
  • Also alert me for 107LBA400M2BD alternates
No pricing information is available at this time
  • Please alert me when the single part price for 107LBA400M2BD to
    for at least parts from one of my selected distributors.
    Your Pricing Alert is set to expire on .
    Set this alert to expire in Update this alert to expire · Expired on
Your part alert has been saved!
Register
Password Guidelines
Is at least 8 characters in length
Is at most 256 characters in length
Must include at least 3 of the following:
One lower-case character (a-z)
One upper-case character (A-Z)
One numeric character (0-9)
Alert is successfully saved for 107LBA400M2BD.
arrow upTOP
DigiKey ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
Part # Manufacturer Description Stock Price Price Range Buy
107LBA400M2BD DISTI # 1572-1303-ND
Cornell Dubilier Electronics Inc CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH Min Qty: 1 Lead time: 23 Weeks Container: Bulk 107LBA400M2BD Part Details Temporarily Out of Stock
Mouser Electronics ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
107LBA400M2BD DISTI # 598-107LBA400M2BD
Cornell Dubilier Electronics Inc Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20% LYTICS/IC RoHS: Compliant 107LBA400M2BD Part Details 0
Arrow Electronics Authorized Distributor
Illinois Capacitor Inc Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 2.4868 Ohm 0.68A 2000h 85°C RoHS: Compliant 107LBA400M2BD Part Details 0
TTI ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
107LBA400M2BD DISTI # 107LBA400M2BD
Cornell Dubilier Electronics Inc Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20% LYTICS/IC RoHS: Compliant pbFree: Pb-Free Min Qty: 3000 Package Multiple: 100 Container: Bulk 107LBA400M2BD Part Details Americas - 0
Onlinecomponents.com ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
Illinois Capacitor Inc Snap Mount Aluminum Electrolytic Capacitor - 100uF ±20% - 400WVDC - +85°C COO: China RoHS: Compliant 107LBA400M2BD Part Details 0