G4W-2214P-US-HP-DC24 price and stock
Part Details
Register or Sign In to sort your Preferred Distributors to the top of the list!
Authorized Distributors
  • Abracon
  • Analog Devices Inc
  • Arrow
  • Avnet Americas
  • Bisco
  • Braemac Americas-Symmetry
  • ChipNobo Co., Limited
  • Coilcraft
  • ComSIT USA
  • Cytech Systems Limited
  • DB Roberts
  • DigiKey
  • Dynamic Solutions
  • ECCO
  • element14
  • Fairview Microwave
  • Farnell
  • FDH Electronics
  • Flip Electronics
  • Future Electronics
  • GLYN
  • Heilind Americas
  • Interstate Connecting
  • L-com US
  • Maritex
  • Master Electronics
  • Microchip Technology
  • Mouser
  • NAC
  • New Advantage
  • Newark
  • NXP
  • Onlinecomponents.com
  • Pasternack Enterprises
  • PEI Genesis
  • Powell Electronics
  • PUI
  • RECOM Power
  • Richardson RFPD
  • Rochester
  • RS
  • Rutronik
  • Sager
  • Samtec
  • SiTime Corporation
  • STMicroelectronics
  • TE Connectivity
  • Teledyne e2v
  • TME
  • TTI
  • Venkel Ltd.
  • Verical
  • Waytek, Inc.
  • Wuhan P&S
Independent Distributors
  • Ameya
  • Bristol
  • Chip 1 Exchange
  • Chip Stock
  • Chip-Germany GmbH
  • Component Electronics, Inc
  • Futuretech Components
  • Greenchips
  • IBS Electronics
  • LCSC
  • MacroQuest
  • Neutron USA
  • NexGen Digital
  • Quest
  • Sense Electronic
  • Sensible Micro Corp
  • Shengyu Electronics
  • Unikey Electronic
  • Utmel Electronic
  • Vyrian
  • Win Source Electronics
Show Filters
Select Manufacturer
Update Alert Settings for: G4W-2214P-US-HP-DC24
Select Manufacturer
Which Manufacturer of G4W-2214P-US-HP-DC24 would you like to use for your alert(s)?
  • Also alert me for G4W-2214P-US-HP-DC24 alternates
No pricing information is available at this time
  • Please alert me when the single part price for G4W-2214P-US-HP-DC24 to
    for at least parts from one of my selected distributors.
    Your Pricing Alert is set to expire on .
    Set this alert to expire in Update this alert to expire · Expired on
Your part alert has been saved!
Register
Password Guidelines
Is at least 8 characters in length
Is at most 256 characters in length
Must include at least 3 of the following:
One lower-case character (a-z)
One upper-case character (A-Z)
One numeric character (0-9)
Alert is successfully saved for G4W-2214P-US-HP-DC24.
arrow upTOP
Price shown includes applicable tariffs.
Newark ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
Part # Manufacturer Description Stock Price Price Range Buy
G4W-2214P-US-HP-DC24 DISTI # 36K7448
OMRON Electronic Components Relay, Dpst-No, 250Vac, 24Vdc, 15A, Contact Configuration:Dpst-No, Coil Voltage:24Vdc, Contact Current:10A, Product Range:G4W Series, Relay Mounting:Through Hole, Coil Type:Non Latching, Contact Voltage Vac:250V, Carry Current:15A Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G4W-2214P-US-HP-DC24 RoHS: Compliant Min Qty: 50 Package Multiple: 1 Date Code: 0 Container: Bulk G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details 0
Avnet Americas Authorized Distributor
G4W-2214P-US-HP-DC24 DISTI # G4W2214PUSHPDC24
OMRON Corporation Electromechanical Relay DPST-NO 15A 24VDC 720Ohm Through Hole - Bulk (Alt: G4W2214PUSHPDC24) COO: China RoHS: Compliant Min Qty: 50 Package Multiple: 50 Container: Bulk G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details 0   RFQ G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details
RS (Formerly Allied Electronics & Automation)
OMRON Electronic Components RELAY, POWER, SEALED, HIGH CAPACITY, HIGH ISOLATION, DPST-NO, 15A, 24VDC Min Qty: 1 Package Multiple: 1 Lead time: 3 Weeks, 0 Days Container: Bulk G4W-2214P-US-HP-DC24... Part Details 34
TTI ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
OMRON Corporation General Purpose Relays High-Capacity DPST-NO 24VDC RoHS: Compliant pbFree: Pb-Free Min Qty: 1 Package Multiple: 1 Container: Bulk G4W2214PUSHPDC24 Part Details Americas - 0   Buy Now G4W2214PUSHPDC24 Part Details
Onlinecomponents.com ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
OMRON Electronic Components Power Relay 24VDC 15A DPST-NO(30.48x19.55x30.48)mm THT COO: China RoHS: Compliant G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details Alternative Product Available
Heilind Americas ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
G4W-2214P-US-HP-DC24 DISTI # OMRG4W-2214P-US-HP-DC24
OMRON Electronic Components RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 24V G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details Americas - 37 in Stock
Quest Components
OMRON Corporation ELECTROMECHANICAL RELAY, DPST, LATCHED, 31.2VDC (COIL), 800MW (COIL), 10A (CONTACT), 24VDC (CONTACT), RANDOM, AC/DC OUTPUT G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details 33
Bristol Electronics
OMRON Corporation Power Relay 24VDC 15A DPST-NO(30.48x19.55x30.48)mm THT G4W2214PUSHPDC24 Part Details 500   RFQ G4W2214PUSHPDC24 Part Details
Interstate Connecting Components ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
OMRON Electronic Components RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 24V G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details 12
Neutron USA
OMRON Corporation RELAY, POWER, SEALED, HIGH CAPACITY, HIGH ISOLATION, DPST-NO, 15A, 24VDC G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details 48
Chip Stock
OMRON Corporation Omron G4W-2214P-US-HP-DC24 Relay High-Power SPST-NO 24V DC G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details 3900   RFQ G4W-2214P-US-HP-DC24 Part Details