RH050120R0FE02
DISTI #
41K9150
Vishay Intertechnologies | Wirewound Resistor, 120 Ohm, 50W, 1%, Resistance:120Ohm, Product Range:Rh Series, Power Rating:50W, Resistance Tolerance:± 1%, Voltage Rating:-, Resistor Technology:Wirewound, Temperature Coefficient:± 20Ppm/°C, Resistor Type:- Rohs Compliant: Yes |Vishay RH050120R0FE02 RoHS: Compliant Min Qty: 1 Package Multiple: 1 Date Code: 0 Container: Bulk RH050120R0FE02 Part Details | 81 |
DigiKey ECIA (NEDA) Member Authorized Distributor
| Part # | Manufacturer | Description | Stock | Price | Buy | |
|---|---|---|---|---|---|---|
RH050120R0FE02
DISTI #
541-RH050120R0FE02-ND
Avnet Americas Authorized Distributor
|---|---|---|---|---|---|---|
RH050120R0FE02
RH050120R0FE02
RH050120R0FE02
41K9150
Mouser Electronics ECIA (NEDA) Member Authorized Distributor
RH050120R0FE02
71-RH050120R0FE02
Vishay Intertechnologies | Wirewound Resistors - Chassis Mount 50watt 120ohm 1% RoHS: Compliant RH050120R0FE02 Part Details | 20 |
Arrow Electronics Authorized Distributor
| Vishay Intertechnologies | Res Wirewound 120Ohm 1% 50W ±20ppm/°C Aluminum Housed Axial Card RoHS: Compliant RH050120R0FE02 Part Details | 0 |
RS (Formerly Allied Electronics & Automation)
RH050120R0FE02
Vishay Dale | RESISTOR, ALUMINUM WIREWOUND, 50W , 120 OHM, 1% Min Qty: 5 Package Multiple: 1 Container: Bulk RH050120R0FE02 Part Details | 0 |
TTI ECIA (NEDA) Member Authorized Distributor
RH050120R0FE02
RH050120R0FE02
Vishay Intertechnologies | Wirewound Resistors - Chassis Mount 50watt 120ohm 1% RoHS: Compliant pbFree: Pb-Free Min Qty: 5 Package Multiple: 5 Container: Tray RH050120R0FE02 Part Details |