SD25-470-R price and stock
SD25-470-R Details
Register or Sign In to sort your Preferred Distributors to the top of the list!
Authorized Distributors
  • Abracon
  • Analog Devices Inc
  • Arrow
  • Avnet Americas
  • Bisco
  • Braemac Americas-Symmetry
  • ChipNobo Co., Limited
  • Coilcraft
  • ComSIT USA
  • Cytech Systems Limited
  • DB Roberts
  • DigiKey
  • Dynamic Solutions
  • ECCO
  • element14
  • Fairview Microwave
  • Farnell
  • FDH Electronics
  • Flip Electronics
  • Future Electronics
  • GLYN
  • Heilind Americas
  • Interstate Connecting
  • L-com US
  • Maritex
  • Master Electronics
  • Microchip Technology
  • Mouser
  • NAC
  • New Advantage
  • Newark
  • NXP
  • Onlinecomponents.com
  • Pasternack Enterprises
  • PEI Genesis
  • Powell Electronics
  • PUI
  • RECOM Power
  • Richardson RFPD
  • Rochester
  • RS
  • Rutronik
  • Sager
  • Samtec
  • SiTime Corporation
  • STMicroelectronics
  • TE Connectivity
  • Teledyne e2v
  • TME
  • TTI
  • Venkel Ltd.
  • Verical
  • Waytek, Inc.
  • Wuhan P&S
Independent Distributors
  • Ameya
  • Bristol
  • Chip 1 Exchange
  • Chip Stock
  • Chip-Germany GmbH
  • Component Electronics, Inc
  • Futuretech Components
  • Greenchips
  • IBS Electronics
  • LCSC
  • MacroQuest
  • Neutron USA
  • NexGen Digital
  • Quest
  • Sense Electronic
  • Sensible Micro Corp
  • Shengyu Electronics
  • Unikey Electronic
  • Utmel Electronic
  • Vyrian
  • Win Source Electronics
Show Filters
Select Manufacturer
Update Alert Settings for: SD25-470-R
Select Manufacturer
Which Manufacturer of SD25-470-R would you like to use for your alert(s)?
  • Also alert me for SD25-470-R alternates
No pricing information is available at this time
  • Please alert me when the single part price for SD25-470-R to
    for at least parts from one of my selected distributors.
    Your Pricing Alert is set to expire on .
    Set this alert to expire in Update this alert to expire · Expired on
Your part alert has been saved!
Register
Password Guidelines
Is at least 8 characters in length
Is at most 256 characters in length
Must include at least 3 of the following:
One lower-case character (a-z)
One upper-case character (A-Z)
One numeric character (0-9)
Alert is successfully saved for SD25-470-R.
arrow upTOP
DigiKey ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
Part # Manufacturer Description Stock Price Price Range Buy
SD25-470-R DISTI # 283-4250-1-ND
Eaton Bussmann FIXED IND 47UH 919MA 315.6 MOHM Min Qty: 1 Lead time: 24 Weeks Container: Cut Tape (CT), Digi-Reel®, Tape & Reel (TR) SD25-470-R Part Details 2148
In Stock
Avnet Americas Authorized Distributor
SD25-470-R DISTI # SD25-470-R
Mouser Electronics ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
SD25-470-R DISTI # 704-SD25-470-R
Eaton Corporation Power Inductors - SMD 47uH 0.592A 0.3156ohms RoHS: Compliant SD25-470-R Part Details 4966
Arrow Electronics Authorized Distributor
Eaton Corporation Inductor Power Shielded Drum Core 47.89uH/47uH 20% 100KHz Ferrite 0.919A 0.3156Ohm DCR 2020 T/R RoHS: Compliant SD25-470-R Part Details 0
RS (Formerly Allied Electronics & Automation)
SD25-470-R DISTI # 74089817
TTI ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
SD25-470-R DISTI # SD25-470-R
Eaton Corporation Power Inductors - SMD 47uH 0.592A 0.3156ohms RoHS: Exempt pbFree: Pb-Free Min Qty: 2900 Package Multiple: 2900 Container: Reel SD25-470-R Part Details Americas - 0
Future Electronics ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
Eaton Corporation Power Inductors - SMD 47uH 0.592A 0.3156ohms RoHS: Compliant pbFree: Yes Min Qty: 2900 Package Multiple: 2900 Lead time: 17 Weeks Container: Reel SD25-470-R Part Details 0
Reel
Onlinecomponents.com ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
Eaton Bussmann IND SHLD DRM COR 47uH 0.592A SMT COO: Philippines RoHS: Compliant SD25-470-R Part Details 0
Richardson RFPD Authorized Distributor
SD25-470-R DISTI # SD25-470-R
Eaton Corporation Inductor Power Shielded Drum Core 47.89uH/47uH 20% RoHS: Compliant Min Qty: 2900 SD25-470-R Part Details 0
Sager ECIA (NEDA) Authorized Distributor
SD25-470-R DISTI # 000000000001605477
Eaton Bussmann Power Inductors - SMD 47uH 0.592A 0.3156ohms Min Qty: 2900 SD25-470-R Part Details 0