UUD0J680MCL price and stock
UUD0J680MCL Details
Register or Sign In to sort your Preferred Distributors to the top of the list!
Authorized Distributors
  • Abracon
  • Analog Devices Inc
  • Arrow
  • Avnet Americas
  • Bisco
  • Braemac Americas-Symmetry
  • ChipNobo Co., Limited
  • Coilcraft
  • ComSIT USA
  • Cytech Systems Limited
  • DB Roberts
  • DigiKey
  • Dynamic Solutions
  • ECCO
  • element14
  • Fairview Microwave
  • Farnell
  • FDH Electronics
  • Flip Electronics
  • Future Electronics
  • GLYN
  • Heilind Americas
  • Interstate Connecting
  • L-com US
  • Maritex
  • Master Electronics
  • Microchip Technology
  • Mouser
  • NAC
  • New Advantage
  • Newark
  • NXP
  • Onlinecomponents.com
  • Pasternack Enterprises
  • PEI Genesis
  • Powell Electronics
  • PUI
  • RECOM Power
  • Richardson RFPD
  • Rochester
  • RS
  • Rutronik
  • Sager
  • Samtec
  • SiTime Corporation
  • STMicroelectronics
  • TE Connectivity
  • Teledyne e2v
  • TME
  • TTI
  • Venkel Ltd.
  • Verical
  • Waytek, Inc.
  • Wuhan P&S
Independent Distributors
  • Ameya
  • Bristol
  • Chip 1 Exchange
  • Chip Stock
  • Chip-Germany GmbH
  • Component Electronics, Inc
  • Futuretech Components
  • Greenchips
  • IBS Electronics
  • LCSC
  • MacroQuest
  • Neutron USA
  • NexGen Digital
  • Quest
  • Sense Electronic
  • Sensible Micro Corp
  • Shengyu Electronics
  • Unikey Electronic
  • Utmel Electronic
  • Vyrian
  • Win Source Electronics
Show Filters
Select Manufacturer
Update Alert Settings for: UUD0J680MCL
Select Manufacturer
Which Manufacturer of UUD0J680MCL would you like to use for your alert(s)?
  • Also alert me for UUD0J680MCL alternates
No pricing information is available at this time
  • Please alert me when the single part price for UUD0J680MCL to
    for at least parts from one of my selected distributors.
    Your Pricing Alert is set to expire on .
    Set this alert to expire in Update this alert to expire · Expired on
Your part alert has been saved!
Register
Password Guidelines
Is at least 8 characters in length
Is at most 256 characters in length
Must include at least 3 of the following:
One lower-case character (a-z)
One upper-case character (A-Z)
One numeric character (0-9)
Alert is successfully saved for UUD0J680MCL.
arrow upTOP
Price shown includes applicable tariffs.
Newark ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
Part # Manufacturer Description Stock Price Price Range Buy
UUD0J680MCL1GS DISTI # 55K1004
DigiKey ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
UUD0J680MCL1GS DISTI # 493-2233-1-ND
Nichicon Corporation CAP ALUM 68UF 20% 6.3V SMD Min Qty: 1 Lead time: 29 Weeks Container: Cut Tape (CT), Digi-Reel®, Tape & Reel (TR) UUD0J680MCL1GS Part Details 1279
In Stock
Mouser Electronics ECIA (NEDA) Member • Authorized Distributor
UUD0J680MCL1GS DISTI # 647-UUD0J680MCL
Nichicon Corporation Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 6.3volts 68uF AEC-Q200 RoHS: Compliant UUD0J680MCL1GS Part Details 0
Arrow Electronics Authorized Distributor
Nichicon Corporation Cap Aluminum Lytic 68uF 6.3V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.23A 2000h 105°C T/R Automotive AEC-Q200 RoHS: Compliant UUD0J680MCL1GS Part Details 0
Bristol Electronics
Nichicon Corporation Cap Aluminum Lytic 68uF 6.3V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.23A 2000h 105°C T/R Automotive AEC-Q200 Min Qty: 1 UUD0J680MCL1GS Part Details 1000
Quest Components
Nichicon Corporation ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, POLARIZED, ALUMINUM (WET), 6.3V, 20% +TOL, 20% -TOL, 68UF, SURFACE MOUNT, 2626 UUD0J680MCL1GS Part Details 800
TME ECIA Member • Authorized Distributor
UUD0J680MCL1GS DISTI # UUD0J680MCL1GS
Nichicon Corporation Capacitor: electrolytic, SMD, 68uF, 6.3VDC, Ø6.3x5.8mm, ±20%, 2000h Min Qty: 5000 UUD0J680MCL1GS Part Details 0