BZT55C24-GS08
DISTI #
112-BZT55C24-GS08CT-ND
Vishay Semiconductors | DIODE ZENER 24V 500MW SOD80 Min Qty: 1 Lead time: 12 Weeks Container: Cut Tape (CT), Digi-Reel®, Tape & Reel (TR) BZT55C24-GS08 Part Details |
3673 In Stock |
Avnet Americas Authorized Distributor
| Part # | Manufacturer | Description | Stock | Price | Buy | |
|---|---|---|---|---|---|---|
BZT55C24 L1G
DISTI #
BZT55C24 L1G
BZT55C24-GS18
BZT55C24-GS18
BZT55C24-GS08
BZT55C24-GS08
BZT55C24 L0G
BZT55C24 L0G
Taiwan Semiconductor | Diode Zener Single 24V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF Surface Mount T/R - Tape and Reel (Alt: BZT55C24 L0G) COO: Taiwan (Province of China) RoHS: Compliant Min Qty: 10000 Package Multiple: 10000 Container: Tape & Reel BZT55C24 L0G Part Details | 0 | RFQ BZT55C24 L0G Part Details | ||
BZT55C24 L0
BZT55C24 L0
Mouser Electronics ECIA (NEDA) Member Authorized Distributor
|---|---|---|---|---|---|---|
BZT55C24-GS08
78-BZT55C24
Vishay Intertechnologies | Zener Diodes 24 Volt 0.5W 5% RoHS: Compliant BZT55C24-GS08 Part Details | 10979 |
BZT55C24
821-BZT55C24
Taiwan Semiconductor | Zener Diodes 24 Volt 500mW 5% RoHS: Compliant BZT55C24 Part Details | 0 | Order Now BZT55C24 Part Details | ||
BZT55C24-GS18
78-BZT55C24-GS18
Vishay Intertechnologies | Zener Diodes 24 Volt 0.5W 5% RoHS: Compliant BZT55C24-GS18 Part Details | 0 |
Arrow Electronics Authorized Distributor
| Vishay Intertechnologies | Diode Zener Single 24V 6% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R RoHS: Compliant BZT55C24-GS08 Part Details | 0 |
TTI ECIA (NEDA) Member Authorized Distributor
BZT55C24-GS08
BZT55C24-GS08
Vishay Intertechnologies | Zener Diodes 24 Volt 0.5W 5% RoHS: Exempt pbFree: Pb-Free Min Qty: 12500 Package Multiple: 2500 Container: Reel BZT55C24-GS08 Part Details | Americas - 0 |
Onlinecomponents.com ECIA (NEDA) Member Authorized Distributor
| Vishay Intertechnologies | Diode Zener Single 24V 6% 500mW Automotive 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R RoHS: Compliant BZT55C24-GS08 Part Details |
1500 In Stock |
Quest Components
Bristol Electronics
| Vishay Intertechnologies | Diode Zener Single 24V 6% 500mW 2-Pin Quadro MELF SOD-80 T/R Min Qty: 1 BZT55C24-GS18 Part Details | 5423 |
Rutronik
BZT55C24-GS18
DZ6933
Vishay Intertechnologies | Z-DIODE 0,5W 24V 5% QUADROMELF RoHS: Compliant Min Qty: 10000 Package Multiple: 10000 Container: Tape & Reel BZT55C24-GS18 Part Details |
Stock DE - 10000 Stock HK - 0 Stock US - 0 Stock SG - 0 |
ComSIT USA
| Vishay Intertechnologies | SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 24V V(Z), 5.79%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA ECCN: EAR99 RoHS: Compliant BZT55C24GS18 Part Details |
RFQ BZT55C24GS18 Part Details |
EBV Elektronik Authorized Distributor
BZT55C24 L1G
BZT55C24 L1G
BZT55C24-GS18
BZT55C24-GS18
BZT55C24-GS08
BZT55C24-GS08
Chip Stock
| Taiwan Semiconductor | Zener Diode, 24V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA BZT55C24 Part Details | 20861 | RFQ BZT55C24 Part Details | |||
| Vishay Intertechnologies | BZT55 Series 500 mW 24 V 200 mA Small Signal Zener Diode - SOD-80 BZT55C24-GS08 Part Details | 20500 | RFQ BZT55C24-GS08 Part Details | |||
| Vishay Intertechnologies | SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 24V V(Z), 5.79%, 0.5W, Silicon, Unidirectional, DO-213AA BZT55C24-GS18 Part Details | 20300 | RFQ BZT55C24-GS18 Part Details |